5 правил щасливої людини

5 правил щасливої людини

Честер Элтон і Адріан Держтик — засновники консалтингової компанії The Culture Works, автори декількох бестселерів зі списку New York Times.

Якщо ви почуваєте себе нещасливими або незадоволеними із-за якихось моментів на роботі, ви зовсім не самотні. Згідно з опитуванням, проведеним організацією The Conference Board, більше половини американців нещаслива на роботі — це рекордний показник.


Багато хто з тисяч людей, яких ми проінтерв'ювали для нашої нової книги What Motivates Me, описує свою роботу приблизно так: "Я витягую своє жалюгідне тіло з ліжка кожен ранок і повзу на роботу, займаюся справами, за які мені ніхто не дякує, вислуховую крики шефа з приводу того, в чому не винен, щосили намагаюся утриматися на плаву, а потім повертаюся додому і наступного дня повторюю все знову".

У вас теж бувало таке почуття?

Але ми знайшли і історії, які дають нам надію. Серед нас є люди і команди, глибоко задоволені і захоплені тим, що роблять. Коли приходить понеділок, вони відчувають прилив енергії. Ось що вони роблять не так, як інші.

1. Обережніше з базіканням!

Цікавий факт: люди, які проводять більше часу за глибокими обговореннями і менше, — у світських бесідах, щасливіше, говорить Маттиас Мілина, професор психології Університету Арізони. Чому? Тому що люди прагнуть знайти і надати життю деякий сенс. "Беручи участь в змістовних бесідах, ми привносимо сенс до досить хаотичного світу", — говорить він. У його дослідженнях найщасливіші люди(як за власними оцінками, так і за оцінками їх знайомих) вели удвічі більше змістовних бесід в день і в три рази менше світських бесід, чим найменш щасливі. У щасливих людей ці світські бесіди складали лише 10% усіх розмов, а у нещасливих — майже 30%. Ми також можемо підтвердити, що балакучіші люди можуть стати щасливіше і успішніше, направивши свої розмови на змістовні робочі питання і скоротивши порожнє базікання. Почати можна з того, щоб вести хоч би одну осмислену розмову в день з робочих питань і ухилятися хоч би від однієї світської бесіди ні про що.

2. Кожне завдання — виклик

У деяких талановитих людей, вивчених нами, є унікальна навичка — уміння бачити в кожному великому проекті можливість не лише виконати справу, але і розширити свої навички. Це неявне, але важливе психологічне зрушення, завдяки якому вони роблять більше необхідного мінімуму: вивчають галузеві тренди, завдання, що стосуються їх, розмовляють з колегами по фірмі і іншими професіоналами, намагаючись знайти кращі рішення, і витрачають час на вигадування інноваційних ідей, які можуть допомогти в їх проектах. Оцінюючи ці ідеї, вони дивляться на потенційну їх цінність для організації, потім вибирають зі списку одну-две таких, які найбільше допоможуть їм самим добитися особистої досконалості, так само як і принести користь організації. Інакше кажучи, об'єм зусиль і якість роботи, що людина віддає організації, швидше за все, будуть оцінені; але навіть якщо ні, більшість людей почувають себе краще, коли віддаються справі по максимуму.

3. Знайдіть правильного тренера


Навіть суперзірки ніби Тайгера Вудса потребують тренерів. Кожен сильний співробітник потребує зовнішнього натиску, щоб зрозуміти, на що він дійсно здатний. Тобто кожному з нас потрібний хтось, хто даватиме нам поради, направляти нас і примушувати щось робити. Будь-хто, хто сподівається досягти успіху у своїй роботі, повинен знайти ментора, будь то начальник, старший колега або хтось ще, нехай навіть член сім'ї. Треба, щоб ці стосунки були довірчими, щоб у ментора було досить часу на роботу з вами, і щоб ви один одному подобалися. Кожного тижня просите свого ментора допомогти вам зрозуміти, що таке успіх, чесно оцінити ваші сильні і слабкі сторони і посприяти вам у визначенні наступних кар'єрних кроків.

4. Намагайтеся знайти сенс, перш ніж кидатися в щось

Деякі люди у пошуках задоволення кидають роботу або відвертаються від надійних шляхів, щоб "знайти себе". За багато років ми проконсультували, здається, цілий стадіон таких людей з очима, що горять, і порадили їм не забувати, що потрібно якось триматися на плаву. Перш ніж вирушати в подорож до інших берегів, де життя може бути солодше(а може, і немає), і кинути своє знайоме життя, завжди краще спробувати надати деякий сенс своєї нинішньої ролі. Ми примушуємо людей точно зрозуміти, що вони могли б або хотіли б змінити у своїй нинішній позиції. А ще краще підключити до процесу інших і регулярно вести розмови про кар'єрні цілі з керівництвом, колегами, членами сім'ї, менторами і іншими людьми, чиї думки ви цінуєте.

5. Уникайте скигліїв

Є такі люди, які скаржаться на все. Але скарги без рішень — це небезпечна звичка. І іноді все, що треба, щоб змінити свою роботу — це інше відношення. Ми часто просимо людей, оточених скигліями, шукати способи бути щиро позитивними — приміром, публічно визнати заслуги когось з колег в завершенні важливого проекту. Навіть якщо це не допомагає поміняти ситуацію на роботі, це можна зробити і удома: розповісти своєму чоловікові або дружині або ж дітям, чому вони вас надихають, причому конкретно, а не в туманних виразах.


Надрукувати